Dobar dan. Imam djevojcicu od 10 mjeseci, koju i dalje dojim. Saznala sam da sam trudna i receno mi je da hitno prekinem. Moje pitanje je, da li stvarno mora da se pod hotno prekine dojenje, i ako mora, zbog cega? Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 17. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Nije hitno niti obavezno prekinuti dojenje, samo sto je moguce da ce vas mleko biti manje hranljivo i da ne bi se opteretio vas organizam. U principu nema prepreka da majka u trudnoći doji. Dojenjem neće oduzimati nerođenom djetetu važne hranljivost, naravno, pod pretpostavkom da pazi da se redovito i raznovrsno hrani, da prati porast težine starijeg djeteta i mnogo se odmara.