Imam cistu na lijevom jajniku. Otkrivena je 12. 03. 2013. I podaci su tada bili: endometrijum 3, 5mm, ovarijum lijevi 28x24mm, cista 20mm, desni jajnik 28x27mm. Tada nisam dobila nikakvu terapiju. 25. 09. 2013. Podaci su bili: end 11, 3mm, ol 31x27, cista 22x20mm, od34x31. Ni tad nisam dobila nikaktvu terapiju. Danas sam isla i podaci su: end 16mm, od39x37, ol 26x25 i cista 34x23mm. Doktorka mi je rekla da dodjem za 6 mjeseci na kontrolu pa ako i dalje bude rasla laserski ce da je uklone. Zanima me da li je previse da godinu i po dana nista ne preduzima povodom nje? Takodje imam bolne odnose i rekla mi je da imam ranicu i dala mi cefaleksin i polygynax a suprug da pije efloran. Da li da posjetim i nekog drugog ginekologa? Hvala. . .

    Odgovoreno: 14. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status, ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne ne izlecene upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com