Moj nalaz glasi: ginekoloski nalaz tv uzv: uterus u avf, inhomogene teksture, blago nepravilnog oblika, promjera 86x51x39 mm, sa jednim miomom sprijeda intramuralno 26x37 mm, nesto obilnijih vaskularnih protoka u d modu,. Endometrijum 9mm, uterini kavum pravilan. Periendometrijalni halo kontinuiran. Vaskularni histogram u 2d dopleru uredan. Desni ovarijum 40x18 lijevi ovarijum 39x28. Douglas slobodan imam 25 godina, nisam udata i nisam radjala, planirala sam ove godine u jesen i udaju i trudnocu pa se boim zbog ovog mioma, ginekolog mi nista nije rekao kao kontrola za 3 mjeseca a da li je potrebna operacija ili moze se odrzati trudnoca to nije rekao, pa ako mozete da mi vi date neki savjet, ili da pozurim ili mogu cekati do jeseni ili operacija?? I da li imanestovezano za ishranu ko ima miome, ni to mi nijeznao reci! Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 13. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, prvi: miom koji je pozeljno operisati, drugi prtoblem, imate cisticne jajnice koji su posledica hormonskog poremecaja zato proverite hormonski status.