Dobar dan! Imam jedno pitanje i veoma sam zabrinuta. Naime, ja sam trudnica u 14-oj nedelji trudnoće, na ginekološkom i ultrazvučnom pregledu mi je receno da imam polypus placentalis. Svi rezultati (krv, urin, duble test, papa test, cervikalni i vaginalni bris) su mi dobri. Ja moram na neodložan put u crnu goru (autobusoom) pa me interesuje da li smem da krenem na taj put jer mi je receno da trebam da mirujem da bi mi se plod povukao gore? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 06. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Ako vam je potvrdjeno da iamte polypus placentalis savetujem vam da proverite ponovo kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) , inace savetujem vam mirovanje a ne putovanje.