Postovani, izlazi mi herpes na ivici donje usne (stvaraju se mali plihici, osecam peckanje i svrab) a trenutno sam u 17oj nedelji trudnoce. Da li taj herpes moze da ugrozi plod, izazove neku anomaliju ili ostecenje kod bebe? Jako se plasim, i ako mi je i ranije izlazio herpes (groznica) posto sam trudna. Hvala puno na odgovoru unapred pozdrav

    Odgovoreno: 06. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Posto vam nije prvi put da vam izlazi herpes onda su minimalne sanse da utice na plod, bez panike bice sve uredu i samo nastavite sa redovnim kontrolama.