Postovani, ja i partner zelimo bebu i radimo na tome. 30. 12. 2013 menstruacija, sledeca 24. 01. 2014, imali smo odnose 8, 10 i 12 dana, 13 dana (05. 02. 2014) pocne blago krvarenje koje je trajalo sve do 18. 02. 2014 kada je pocelo jace krvarenje (inace 18. 02. 2014 je vreme kada bi trebalo da dobijem pravu menstruaciju jer mi ciklus traje 26 dana) i trajalo je 5 dana. Kada je pocelo blago krvarenje doktorka mi je rekla da na ultrazvuku vidi da foliku nije pukao i da dodjem kad prestane krvarenje. Dva dana nakon prestanka krvarenja sam opet otisla na ultrazvuk i doktorka je rekla da nema ciste i da su jajnici mirni, normalnih dimenzija i da sve izgleda normalno. Rekla mi je da ne zna kada ce mi biti ovulacija ovog meseca, jer ne znamo kako da racunamo plpdne dane ovog meseca, da sacekam da dobijem sledecu menstruaciju i da onda mogu da racunam plodne dane. Mi smo ipak odlucili da imamo odnose i ovog meseca 8, 10, 12 i 14 dana, pa me interesuje da li je moguce da sam ostala u drugom stanju, tj. Kolike su sanse za trudnocu. Moram da napomenem da imam 36 god, jedan porodjaj, ciklus od 26 dana i da mi se nikada nije desilo da krvarim na sredini ciklusa.

    Odgovoreno: 05. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonskim status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com