Postovani, duze vreme osecam tegobe u vidu nepodnosljivog svraba, povremenog peckanja i bola u donjem delu stomaka. Svrab je poceo sa menstruacijom proslog meseca i s obzirom na to, konsultovala sam farmaceute u apoteci i preporucili su mi povidon jod vaginalete koje se mogu koristiti tokom ciklusa. Svrab nije prestajao i opet, na preporuku farmaceuta sam koristila i tantum rosa za ispiranje. Nakon zavrsenog ciklusa sam koristila fluomizin koji je otklonio simptome neko vreme. Nakon seksualnog odnosa od pre par dana, cak vec i u toku samog odnosa sam primetila tegobe koje su se manifestovale kao bol i peckanje, a onda i sekret zuto blago zelenkaste boje. Odmah sutradan se vratio nepodnosljiv svrab i pocela sam da koristim lomexin vaginalete. Sa ginekogolom je prakticno nemoguce doci u kontakt, s obzirom na zakazivanje koje je uvedeno i kategorije pacijenata po hitnosti (a ovaj slucaj se ne smatra hitnim) , a telefonom su mi objasnili da s obzirom da trenutno koristim lomexin da je bar 5 dana potrebno od koriscenja poslednje vaginalete da bi mogao da se uradi bris. Sumnjam na kandidu, ali dok ne prodje par dana kako su mi savetovali, ne mogu da uradim bris. Da li mi mozete savetovati neku terapiju koja ce barem ukloniti simptome dok ne uradim bris i saznam o cemu je zaista rec? Hvala

    Odgovoreno: 04. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com