Imam 56. God. Radila sam biopsiju grlica i ecc. Patohistoloski nalaz je sledeci: laka hiperplazija sa poljma lakostepene (low grade sil, i umerene (high gradesil) displazije skvamoznog epitela ektocervikusa. Polypus fibroadenomatosus cervicus uteri. Molim vas za misljenje i savet.

    Odgovoreno: 03. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, hsil – high-grade (visokog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija i polip su posledica dugutrajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti posle polypectomije.

      procitajte nas clanak o cervicitisu, colpitisu i cervikalnom polipu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com