Postovani, imam ostar ucestal bol lijevog jajnika i skoro stalno prisutan tup bol u krizima, a na ginekoloskom pregledu ultrazvukom je utvrdjeno da se lijevi jajnik usred cestih upala zalijepio na poledjini maternice, takodje je utvrdjena manja kolicina slobodne tekucine u maloj karlici- cavum douglasi. Savjet ginekologa je samo ponoviti ultrazvuk za par mjeseci. Da li ste i vi istog misljenja ili bih ipak trebala odmah uraditi i neke druge pretrage (nalaze) . Tvs: uterus u avf, morfoloski i biometrijski urednog statusa 75x44x38mm, endometrij sekrecijskih karakteristika 10, 3mm. Kavum pravilan, jasnih ivica. Desni ovarium 31x16 v~4ml, lijevi ovarium 37x18mm v~7ml, retrouterini prostor slobodan. Papa test ascus manji broj celija. Kolposkopija: cervix cilindrican. Squamosni epitel ima uredan makromorfoloski i kolposkopski izgled. Vaskularizacija tipicna. Zt tip 2, 5% acetici acidi ne mijenja izgled epitela. Schiler +, usce poprecno-krvari pri uzimanju brisa. S postovanjem, sanja

    Odgovoreno: 02. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema: prvi imate cisticne jajnike koji su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status,
      drugi problem imate duze vreme upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com