Dobro vece. Pre svega se izvinjavam zbog pravopisa, srpski mi nije materni jezik. Vec sam se na vise mesta obratila, tj. Pisala, ali do sada mi niko nije odgovorio, i pisem i vama u nadi da cete mi pomoci. Imama 26 godina, nikada do sada nisam bila kod ginekologa, i sad mislim da bi bilo vreme posetiti istog. 12 godina sam imala kada sam dobila menzis, od tada nikada nisam dobijala redovno, imala sam izostanak, cak i 4-5 meseci. Od kad sam dobila pojavilo mi se i belo pranje, sto kazu da je normalno. Medjutim, pre 3 godine mi se menzis nekako regulisalo, i dobijala sam na mesc-mesec i po. Ali se opet poremetilo i sad od novembra ni traga. Belo pranje u poslednjih godina mi se znatno povecalo, moram svaki dan da nosim dnevne uloske i to menjam cesto. Moj partner ne zna za moju "smetnju" jer me sramota i uvek pre odnosa moram da se ispirem da on to ne bi primetio. Po prirodi sam jako stidljiva. Odlazak kod ginekologa mi je nocna mora. Htea bih dete naravno, ali ni posle 2 g pokusaja ja ne ostajem u drugom stanju. Molila bih za neki odgovor prvo za problem, odnosno vase misljenje, i neku ohrabrujucu recenicu koja ce me naterati da odem kod ginekologa konacno. Hvala, sandra

    Odgovoreno: 28. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da posetite ginekologa jer imate 2 problema, prvi je hormonski poremecaj, zato vam savetujem da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobila pravu terapiju, drugi problem sto se tice pojacnog sekreta savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis 7colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com