Pozdrav. Imam 18 godina. 13. 02. 2014 sam dobila menstruaciju, trajala je 6 dana. Sedmi dan sam imala nezasticeni seksualni odnos. 2 sata nakon toga popila sam kontracepcijsku tabletu za dan posle. 26. 02 dobila sam menstruaciju opet. Pila sam i prije tu tabletu ali nikada nisam imala krvarenje posle nje. Brine me to sto me bole jajnici i krvarim puno. . Malo me strah da idem ginekologu, pa sam odlucila vas pitati. Da li smatrate da je nekakav problem u pitanju ili je to normalno? Da li postoji mogucnost da mi sledeca menstruacija kasni?

    Odgovoreno: 28. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Prvo niste trebali da popijete tabletu za dan posle 7 dan ciklusa, koji je vrlo retko da bude plodan, krvarenje koje ste dobili smatrajte da je menstruacija, uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li imate cisticne jajnike.