Postovani, sa partnerom sam u vezi 2 godine, redovno idem na ginekoloski pregled i sve je bilo u redu do skoro, imam 3 i 5 grupu sekreta. Zanima me, da li se 5 grupa prenosi samo seksualnim putem, jer mi nije jasno kako sam je dobila kad ne menjam partnera. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Trihomonas je polno prenosiva infekcija. Neseksualno prenošenje je veoma retko s obzirom da je t. Vaginalis infekcija generalno ograničena na urogenitalni trakt.

      iako može da preživi u muškom genitalnom traktu, ne može dugo, najviše nekoliko dana ili nedelja, dok u vagini može da bude prisutna i da preživi godinama i otkrivena je kod starijih žena koje nisu imale seks decenijama.