Postovani, molim vas da mi protumacite mikrobioloske rezultate brisa. Ja sam u 11, 3 nedelji trudnoce. Bris vagine: bris vagine - direkten preparat naod: vo direkten mikroskopski preparat najdeni se epitelni kletki, laktobacili i masa leukociti. Mikrobioloska analiza na bris od vagina naod: ne se najdeni patogeni bakterii i candida. Normalna mikroflora prisutna. Bris od cerviks uteri bris na cerviks - direkten prepatat naod; vo direkten mikroskopski preparat najdeni se epitelni kletki, laktobacili i masa leukociti. Mikrobioloska analiza na bris od cerviks naod: od kulturata patogeni bakterii i candida ne se izolirani. Urina: patogeni bakterii ne se izolirani. Test za chlamydia trachomatis - negativen krv: hbs ag negativen anti hcv negativen anti hiv1/hiv2 i hiv p24 negativen anti rubella igg pozitiven 43 iu/ml komentar: pozitiven titar > 10 ie/ml hvala puno unapred.

    Odgovoreno: 24. 02. 2014.

Komentari na pitanje: #125674

    • Dr Rami Aburas 28. 02. 2014.

      Postovana, ranica na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis &colpitis) koju treba adekvatno leciti, takodje ti kondylomi su posledica toga, inace sve jedno kako cete da skinete te kondilome laserski ili radiotalasima, samo vam savetujem da posle intervencija leciti uzrok (cervicitis) . Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu. Ginekoloska ordinacija “aras” http://www.wix.com/aburasrami/aras dr rami aburas dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail.com pozdrav

    • Vec dve god. Imama ranicu na grlicu materice sada da bude sve jos gore uradim biopsiju pristigli nalaz pise kondyloma planum cervicis molim da mi odgovorite dali je to rak grlica materice i dali da skidam kondylome laserski ili radiotalasima hvala unapred