Poštovani, partner ima ureaplasmu 10exp4 ccu/ml. Da li možete odrediti terapiju na osnovu antibiograma? Senzitivno na: erythromycin s azithromycin s josamycine s clarithromycin s tetraciklin s doxiciklin s ja sam u 16. Nedelji trudnoće, i moj nalaz na ureaplasmu je negatvan. Da li bi bilo dobro da za mesec dana ponovim bris na ureaplasmu, pošto smo i posle začeća imali odnose bez zašite? Unapred hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav, marija popovic

    Odgovoreno: 22. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Antibiotsku terapiju ne moze da se kupi bez lekarskog recepta, neka vas pertner javi njegovog lekara da mu prepise terapiju, sto se tice vas, nemojte da imate odnose dok ne bude njegov nalaz uredan, nemate potrebe da ponovite bris.