Poštovani! Već četrnaest godina imam svrbež vaginalni i analni. Svake godine radim papa test i svaki put ginekolog kaže da je dobar. Međutim imam takav svrbež da se stvaraju rane najviše oko anusa. Posjetila sam dermatologa i odradila razne pretrage i između ostalog poliopektomiju, te skinut polip. Promijenila sam ginekologa slučajno, jer moje ginekologice nije bilo i nastavila i dalje kod nove liječenje. Pored papa testa dala mi je da uradim bris cerviksa i vaginalni. Nalaz vaginalni je bio trichomonas vaginalis dok cerviksa je bio uredan to sam prvi put radila 2012. G. Dobila sam određene antibiotike oralno i vaginalno, kontrola brisa ista diagnoza. Potom opet antibiotici druge vrste i kontrola brisa ista diagnoza. U 2014 godini sam uradila ponovo papa i bris vaginalni i cerviksa pored vaginalnnog trichomonasa imam i candidu species 20% kao i bris cerviksa candida species 20% , što u prethodnim nalazima candidu nisam imala. Dobila sam novu terapiju neo-penotran forte vaginalete i orvagil tbl. Nemam partnera i nije mi jasno kako se ne mogu izliječiti od te bakterije. Taj je svrbež prisutan konstantno i možda par dana zarastu rane i opet isto, bojim se raka kože. Molim za vaše stručno mišljenje, hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cerikalnim i vaginalnim brisevima (bakterioloski /mikoloski sa antibiogramom) da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #125516

    • Dr Rami Aburas 25. 02. 2014.

      Postovana, savetujem vam da uradite test za trudnocu, ako je test negativan, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status. Ginekoloska ordinacija “aras” http: //www.wix.com/aburasrami/aras dr Rami Aburas Dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail.com pozdrav

    • Postovani, u maloj nedoumici sam pa mi odgovorite ako mozete preetprosle god. Pocela sam da koristim legravan tablete kontracepciju ali su pocele menstruacije da mi se pojavljuju kad mi ostane jos pet tableta da popijem. I ostavim ja te tabl. Ali su mi vec pola godine neredovne menstruacije. Imam 35 god. Rodila dve devojcice e a sad prvi put mi kasni pet dana, grudi me bole stomak i bubrezi neznam sta se desava istina da sam ovaj mesec pod jacim stresom, ili je trudnoca u pitanju mozda?