Poštovani, 12. 02. 2014. Sam radila laparoskopiju. Evo šta piše na otpusnoj listi: laparoskopski po ulasku u trbuh uterus kruškolikm slobodan ružičast. Obostrano tube u amplurnom sijelu u adhezijama sa ovarijima koje se oslobode, a zatim hidropersuflatiom provjeri prohodnost (obostrano propuštaju metilensko plavilo bez zastoja) . Lijevi ovari u adhezija sa zadnjim zidom i tubom, adhezije se oslobode, i recisir se ovari pri čemu se nađe sasušeno žuto tijelo koje se odstrani i pošalje na phd. Hemostaza bipolarnkom. Desni ovari u manjim priraslica takođe se oslobodi i ele. Iglom izbockaju zaostale folikule. Juče sam izvadila konce. E sad, problem je što me boli u predjelu oba jajnika. Rekla sam ginekologu, na šta je on odgovorio "da ne bi trebalo da me boli" i ništa više osim toga. Recimo da je bol kao kada trebam dobiti menstruaciju, a ne trebam (zadnju sam imala od 04. 02-08. 02.) da li su ti bolovi normalni?

    Odgovoreno: 18. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Imali ste sraslini na obe tube koje su skinute, oba jajovoda su prohodna, bolovi su posledica post operativnog toka, ako se ne smanjuju bolovi javite se vasem ginekologu ponovo.