Da li je normalno da menstruacija izostane ili kasni nakon prestanka uzimanja pilula za kontracepciju? K0liko je vremena potrebno da se ustali normalan menstrualni ciklus? Pilule sam koristila oko 7 godina i prestala pre oko mesec dana po savetu svog ginekologa radi ciscenja organizma zbog ostajanja u drugom stanju. Razlog izostanka sigurno nije trudnoca.

    Odgovoreno: 18. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u nacinu lecenja hormonskog poremecaja, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com