Zanima me dali miom 16mm koji imam godinama bi smetao trudnoci, i dali bi smetala laparaskopija miomu dali bi ga nesto ostetila ili ugrozila. Imam pcso i 37 godina, dali bi laparaskopija poboljsala moje stanje da lakse ostanem trudna, jer godinama imam pcso. Hvala

    Odgovoreno: 10. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Laparaskopija je dijagnosticka operacija izvodi se u opštoj anesteziji. Laparoskopija je minimalno invazivna procedura kojom se u trbušnu duplju ulazi sa rigidnim cjevima, troakarima, kroz koje se može u trbušnu duplju uvesti teleskop sa malom kamerom i specijalni laparoskopski hirurški instrumenti. Prednost ove metode je sto se sve vidi golim okom i mnogo je pouzdanije. Hospitalizacija traje u proseku 3 dana. Prvi dan priprema za operaciju, drugi dan operacija i treći dan otpust iz bolnice.
      post operativni tok nije težak.