Postovani, imam pitanje u vezi pilula za kontracepciju yaz. Nije mi potpuno jasno kako se one tacno koriste. U uputstvu pise: " ne pravite pauzu izmedju pakovanja leka, odnosno pocnite da uzimate tablete iz sledeceg pakovanja sledeceg dana nakon sto ste zavrsili prethodno, bez obzira na to da li menstrualno krvavljenje jos uvek traje. " da li to znaci da nema pauze u koriscenju tih tableta? I jos pise: "treba da pocnete sa uzimanjem tablete prvog dana menstrualnog krvavljenja. . . " da li samo u tom periodu mora da se krene sa upotrebom? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Malo su komplikovano napisali, bice vam lakse sledece: pocijete od prvog dana po jednu tabletu dnevno od znak start i u pravcu strelice, ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju, cim dobijate menstruaciju isto pocinjete od znak start po jednu tabletu dnevno u pravcu strelice.