Imala sam upalu, nakon čega sam dobila sledeće nalaze kao i kutiju macmiror complex vaginaleta, koje su mi uspešno sanirale upalu. Dobila sam pataohistološki i citološki nalaz i bris egczocerviksa. Mikroskopski: citološkim pregledom brisa egzocerviksa nadjene su redje ćelije supefricijalnog, više ćelija intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, malo ćelija žljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije, manji broj plimorfonukleara, mononukleara, sluzi. Ii bris endocerviksamikroskopski: citološkim pregledom brisa endocerviksa nadjeno je malo ćelija superficijalnog i intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, ćelije žljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije redje imaturnog tipa, veći broj plimorfonukleara, mononukleara, sluzi. Nisu nadjene atipične ćelije para ii grupa bethesda: benigne, inflamatorne i reaktivne promene molim vas da mi pojasnite ovakav nalaz kao i mogući uzrok upale

    Odgovoreno: 02. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica marerice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com