Postovani doktore, imam 21. Godinu, menstrualni ciklusi su mi uredni… pre nekoliko dana posle mokrenja na wc papiru mi se pojavila mrlja krvi, i imam ostar bol u donjem delu stomaka. Juce sam bila kod ginekologa rekao mi je da imam nesto na materici i da mi je desni jajnik uvecan. Ultrazvuk mi je zakazan za sledecu nedelju kada mi stize i papa test. Moram da napomenem da sam pre 5 meseci imala operaciju desne dojke gde mi je izvadjen fibrom velicine 4cm. Pitanje za vas da li postoji mogucnost da i na materici imam tumor? I sta znaci sto mi je desni jajnik uvecan? I da li postoji mogucnost da sam trudna posto sa suprugom pokusavam da imam bebu? Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Uradite test za trudnocu, takodje uradite uz pregled da bi ste proverili da li su cisticni jajnici, inace cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com