Koristim tablete jasmin već skoro 2 godine i nisam imala nikakvih problema. Papa test i vs su mi uredni. Uz pokazuje malu cistu na levom jajniku. Sad, pred kraj ciklusa, ostale su mi jos 3 tablete iz kutije i pojavilo mi se slabo krvarenje, slično menstruaciji. Napominjem da nisam zaboravila da popijem ni 1 tabletu u toku ciklusa. Pre 3 godine sam lečena od hočkinovog limfoma i svi hematološki nalazi su mi uredni. Zanima me da li je to krvarenje za brigu, postoji li opasnost od trudnoće i da li da počnem da pijem novu kutiju posle pauze od 7 dana kao do sada. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 31. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno ste imali cisticni/policisticni jajnici pre nego ste poceli da uzimate jasmin oralnu kontracepciju, tako da prisustvo male ciste nije ne ocekivano, takodje desava se da dodje do blagog krvarenja u toku uzimanja pilula, nastavite sa uzimanjem ostalih tableta, inace nema opasnot da zatrudnite ako ste redovni sa uzimanjem pilula, savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vas pregleda i da odluci da li da nastavite sa istim pilulama ili da vam prepise drugu vrstu.