Postovani, na zadnjem pregledu dr mi je ustanovila skracen grlic, u 28 nedelji sam trudnoce, dala mi je utrogestan da stavljam vaginalno, dve ujutru i jednu uvece i magnezijum na jezik, mirovanje. Zanima me da li sa ovom terapijom mogu da dodjem do 9 meseca i da li smem da obavljam svakodnevne obaveze (pravljenje rucka, kacanje vesa i dr.) ili moram strogo da mirujem, tj krevet-wc. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 25. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate kontrakcije, razlicite su prakse, savetujem vam mirovanje, mozete da kuvate ali ne mojte da kacete ves, u slucaju kontrakcije savetujem vam da se javite u bolnicu jer samo u bolnici moze da se da tokolitici (ginepral ili pre par) .