Pre 2 meseca radila sam papa test i rezultati su bili asc-us, a vaginalni sekret je bio treca grupa i bilo je prisutno dosta leukocita. Na zahtev doktorke uradila sam briseve na bakterije i glijivice i nije nista izolovano, kao i na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, ciji su rezultati takodje negativni, odnosno ni one nisu izolovane. Kada sam joj odnela nalaze samo mi je zakazala kontrolni papa test i tek tad mi je rekla kako imam ranicu na grlicu materice i da su bili prisutni koliociti na tom nalazu. Rekla mi je kako verovatno nije nista i da moze biti posledica stresa i pada imuniteta. Imam li razloga za brigu i da li bi trebalo da koristim neku terapiju?

    Odgovoreno: 24. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Asc-us – (je atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja) i ranica na grlicu materice su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com