Poštovani, moj problem je sledeći. Na redovnom pregledu uočena je mala ranica na grliću materice, 5mm koja krvari na dodir. Rađene su analize: papa ii, vs3, mikrobakteriološki bris - nema izolovanih bakterija i gljivica. Doktorka se odlučuje za albythol vaginalete koje nisu pomogle. Rađene analize na chlamydiu, mycoplasmu, ureaplasmu sve negativno. Spominjala je mogućnost virusa. 2012. Sam već imala jednu ranicu čiji je razlog bila ešerihija, koja je posle terapije antibioticima morala da se spali. Šta je razlog ponavljanja i koji su potencijalni uzroci? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis & colpitis) inace albothyl vagin. Je dobra terapija samo treba da se koristi na sledeci naci, 1 vag. Svako drugo vece i obavezno ispiranje rastvorom kaljum hipermanganom ili sododom bikarbonom pre aplikacija vaginaleta i sutra dan od aplikacija vaginaleta i dan kad se ne koriste vaginalete da se takodje isperete, obavezno antibiotsku terapiju minimum 10-15 dana.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com