Postovani, ginekolog mi je propisao kontracepcijske pilule. Moje pitanje je, da li je moguce piti pilule danas tj. 15 dana prije menstruacije. Citala sam da se prva pilula mora popiti 1. Ili zadnjeg dana menstruacije, ali da li ja mogu piti ranije, stim sto bih pazila na broj pilula. Molim vas da li mi mozete reci da li cu na taj nacin biti zasticena od trudnoce. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 22. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Pilule z oralne kontracepcije se piju od prvog dana ciklusa, ni kakon od 15 dana ciklusa, i necete biti zasticeni i ima cete kontraefekat.