Postovani, imam genitalni herpes koji mi izbija vise puta godisnje. Supruga nije imala napad a da zna za njega a imamo nezasticene odnose. . . Jedino je nakon jedne posete ginekologu dobila terapiju za herpes iako mislimo da je dok pogresila, da uopste nije bio herpes u pitanju jer je bilo prisutno samo neko crvenilo posle koga su izasli nesto nize dva kondiloma tako da ne znamo da li je stvarno bio i herpes. Zelimo bebu i znamo da ce zena na carski rez ali citamo na sajtu kako postoji opasnost da se zarazi plod u toku trudnoce. . . Citamo da se zenama savetuje pobacaj i usled herpesa na usnama ukoliko izbije u prvom tromesecju a ovo je mnogo opasnije od toga. Sta je nama ciniti?

    Odgovoreno: 21. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Savetujem vam da posetite urologa ili dermatovenrologa da vas pregleda i da vam uzme bris, a vasoj suprozi da uradi kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi se postavila prava dijagnoza, bez panike inace postoje preparati koji se koriste u borbi sa virusom herpesa i drže ga pod kontrolom sprečavajući rasplamsavanje ove bolesti u budućnosti.