Postovani, od oktobra ove godine 3 puta mi je potvdjena iii grupa na "papa" testu. Od 2004 do 2009. Godine imam braon krvarenja pred pocetak ciklusa oko 4 dana, a posle 2009. Se stanje pogorsava tako da krvarenja idu kod kontakta, bilo kada, vise nema pravila. Ta krvarenja nisu velika, vise kao "spoting" i trag na papiru, kao i pri kontaktu. Ciklusi "redovni", na oko 24 dana. 2010. Godine uradjena eksplorativna kiretaza i nista znacajno nije nadjeno. Imam i hronican nedostatak hemoglobina i gvozdja, tj. Sideropenica anemija. U 12. Godini receno mi je da imam raynauld sindrom, ali nikada nisam iskusila preterano velikee neprijatnosti, mada su mi i ruke i noge vrlo hladne i nokti brzo pomodre usled hladnoce ili nekog uzbudjenja. Otac dijabeticar, sa dva mozdana udara. Ginekoloski u porodici nema tumora. Da li je za moj ginekoloski problem indikovana hb komora i kome da se javim? Hvala

    Odgovoreno: 19. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Prvo proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) ,
      drugo uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com