Postovani, imam par pitanja na koje nemam odgovor, i mozda bi vi mogli da mi pomognete. Od moje trudnoce koja je bila pre pet godina imam problem sa kandidom koju nikako da izlecim i koja se vraca. U pocetku je nisam videla kao problem jer mi je objasnjeno da to nije nista strasno i da je ima vecina zena. Prepisivali su mi razno-razne vaginalete i probiotske kapsule koje su davale samo privremene rezultate, a onda opet "jovo-nanovo". Neko vreme sam se umorila od odlaska ginekologu, zakazivanja, cekanja. . . Tako da nisam dve godine odlazila. Pre neki dan sam otisla zbog bola u levom jajniku, koji imam od srednej skole ali je sad postao izrazen. Ranije su stalno govorili blaga upalica, antibiotik i teraj dalje. Imam i konstantan bol u donjem delu stomaka i bolne odnose. Nakon uradjenih analiza krvi i urina i bakterioloskog pregleda sekretra i urina, receno mi je da imam pesak u mokracnim kanalima, upalu jajnika i jajovoda i, naravno, opet kqandidu. Data mi je terapija, doksiciklin u kombinaciji sa orvagil-om, a potom klindamicin, kao i lomexin vaginaletu 2x i lactogyn kapsule. Uradjen uz gde pise od prilike ovako: polozaj avr, mm 84, anteropos. Promer 34, transver. Promer 44, kavum prazan, endometrijum 7/2, ovarijumi-levi 20x12x18mm, desni 20x12x23 mm. Moje pitanje je sta je sa mojim reproduktivnim organima, kako da izlecim kandidu i zasto imam bolove prilikom odnosa: -)

    Odgovoreno: 15. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com