Postovani, nedavno mi je polipektomijom uklonjen polip iz cervikalnog kanala. Uradjena je polypectomia et curettage explorativa fractionata facta est. Histopatoloski nalazi glase: 1) hp: phasis secretionis endometrii tarda. 2) hp: phasis secretionis endometrii tarda, endocervicitis chronica. Molim vas, odgovorite mi sta to znaci. Unapred zahvalna. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 13. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Kada je uradjena intervencija bili ste u sekretornoj fazi ciklusa (normalno) , vas nalaz pokazuje da je polyp posledica dugo trajne hronicne upale grlica materice (cervicitis chronica) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #123381

    • Poštovani, Ph rezultati urađene explorativne kiretaže su mi: za cervikalni abradat dg: cervicitis chronica,a za korporalni abradat .obs polypus endometrii je dg:phasis secretionis endometrii. Molim vas, možete li mi reći šta znači? Hvala unapred.

    • Phasis secretionis irregularis tarda . transformation decidual stromae endometria.