Postovani dr, vec unazad dve godine pratim polip male velicine i miom koji imam vec od ranije i koji se ne menja. Polip je u endometrijumu i sad se uvecao za 6 meseci dosta i dostigao je velicinu od 29x46 mm. Moj dr kaze da sacekam menstruaciju da vidimo da li ce se smanjiti a ujedno mi predlaze kiretazu. Ja sam jako preplasena i volela bi da mi i vi date svoj savet. Jos da napomenem da u zadnje vreme imam osecaj pritiska na besiku i debelo crevo. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 13. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, polyp je najčešće benignog karaktera nastaje usled ceste infekcije i upale grlica materice (cervicitis) koje rezultiraju pojačanom sekrecijom, zato vam savetujem da uradite polypectomia i eksplorativnu kiretazu.