Postovani, trenutno sam 33 nedelja trudnoce i uradila sam analizu krvi, gde su me rezultati malo zabrinuli. Naj drasticniji su hemoglobin 104, hematokrit 0, 304 i gvozdje 6, 5. Treba da odem kod doktorke tek za nedelju dana, zato se vama obracam jer sam vec zabrinuta, pa mi se tih nedelju dana cini mnogo strasno. Inace pijem tj zvacem ferum od 100mg vec dva meseca, posto mi je i u prethodnoj analizi gvozdje bilo slabo, ali ne ovoliko. Uz ferum pijem i ogestan, naravno ne vezano za gvozdje, nego kao dopuna u trudnoci. Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, u ovom period trudnoce desava se da dodje do pada hemoglobina, gvozdje i hematokrit, kod vas jeste je nisko ali nije drasticno, vasa dr. Sigurno ce vam dati adekvatnu terapiju.