Pozdrav, ovo mi se u zivotu nije desilo i imam sledece pitanje: pijem yasmin u kontinuitetu zadnje 4god, a sa povremenim pauzama vec 7 god. Novu kutiju sam trebala zapoceti u nedelju, 8. 12. Ali sam to nekako potpuno zaboravila. U medjuvremenu sam imala odnos sa ejakulacijom 10. 12. I tek sam se danas setila pilila - ne pitajte kako. . . Sta sada da radim - danas je 12-i dan pauze izmedju kutija, tj kasnicu 5 dana sa novom tablom. Jutros sam pocelas a novom kutijom yasmina, rekli su mi u apoteci tako. Da li smem da uzmem pilulu za dan posle (sad se nalazim na polovini 72 sata) - ovo bi me najvise umirilo iskreno, kako ce to medjusobno reagovati i da li sam zasticena ako uzmem i escapelle i treba li mi dodatna zastita ovog meseca? Hvala

    Odgovoreno: 12. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, verovatno da je taj rizicni odnos bio pre 10 dan ciklusa, vrlo su male sanse da zatrudnite, samo nastavite sa uzimanjem kontraceptivnim pilula, ali koristite ovaj ciklusa dodatnu zastitu.