Postovani, zanima me da li ureaplazma nakon oralnog sexa moze da zivi u ustima i grlu (duzi vremenski period npr. Par dana) i da se nakon sledeceg oralnog odnosa prenese na partnera?

    Odgovoreno: 12. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Jos nije zabelezeno da ureaplazma se prenosi oralnim sexom niti zabelezeno da moze da zivi u ustima i grlo, inace ureaplazma se prenosi polnim odnosom. Infekcija je najčešća kod žena koje imaju višestruke seksualne partnere i ne koriste kondom, već kontraceptivne pilule. .