Postovani, molim vas da mi pomognete oko dijagnoze, znam da je pitanje za radiologa ali nemam drugog izbora. Radjen mi je uz dojke i u nalazu pise da su u dojkama prisutne displazne fibrocisticne i adenomatozne promene (ne znam sta znaci adenomatozne promene) . U desnoj dojci u gsk cistica 4. 1mm, u levoj dojci u dsk kolabirana cistica 5. 5 mm (ne razumem sta znaci kolabirana cistica, da li je to opasno) . U desnoj aksili dve lipomatozne l. Zlezde 9 mm, u levoj 13 mm (da li je to opasno sto su mi nasli u obe aksile) izvinite na opsirnosti, ali nemam kome drugom da se obratim. Unapred veliko hvala.

    Odgovoreno: 11. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Adenomatozne promene - adenomi su beningna neoplazma nastala razmnozavanjem epitela zlezda, a kolabirana cistica verovatno cista koja je bila naduvena i fazi smanjenja, a lipomatozne zlezde- nakupljenje masnog tkiva. Savetujem da se savetujete sa radiologom i da uradite mamografiju.