Postovani, pre dve nedelje sam otisla kod ginekologa zbog krvarenja posle odnosa, rekao mi je da imam mozaik na grlicu i da mu se javim kad mi prodje menstruacija, papa test je bio iiia ascus, vs ii. Schiller je bio negativan a na vulvi i vagini nije bilo promena. Dijagnoza cervicitis chronica. Sledeci dan sam dobila i posle 6 dana mi je radjena prvo biopsija pa onda spaljivanje laserom. Zvala sam za rezultate i sestra mi je rekla da dodjem na kontrolu za tri meseca, kad sam je pitala znaci sve je u redu, rekla mi je da mi je na biopsiji utvrdjeno da sam imala kondilome, nisam je najbolje razumela jer je brzo prekinula rekla mi je da su masivni i da su zaravljeni, sta god to znacilo. Pa me interesuje da li imam razloga za paniku i sta bi taj rezultat trebao da znaci i da li su ti kondilomi uklonjeni spaljivanjem? Drugo sto me interesuje je da li moj partner treba da ide kod dr, jer ne koristimo kondom vec pijem pilule za kntracepciju (vidljivih promena nema kod njega, nije ih bilo ni kod mene, biopsija je pokazala da sam imala kondilome) ? Nije mi jasno kako sam na grlicu imala na toj promeni kondilome? I da li ubuduce bi trebalo da koristimo kondome prilikom odnosa, posto mi nista nije jasno ni ti mi je neko obasnio u toj ordinaciji sta treba dalje i kako. . . ? Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, vas nalaz je posledica dugo trajne ne izlecene hronicne upale grlica materice (cervicitis) , verovatno su vam spaljivanjem otklonjeni kondilomi, ako bude ostalo kondiloma posle 3 meseca onda savetujem da uradite hpv tipizaciju radi određivanja tipa virusa i onkogenog potencijala. Ako vas partner nema smetnje onda nema potrebe za dodatnim ispitivanjem.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com