Imam 32 godine. Retko kada sam imala problem sa mesecnim ciklusom. Pre godinu dana sam se preselila u ameriku, i od tada imam vrlo neredovne menstruacije koje kasne i po dva meseca. Uradila sam ginekoloski pregled, kao i krvnu sliku za sve hormone. Sve je ok, ali ja i dalje imam problem. Kako da resim isti, i koji je uzrok? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) i da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.