Potrebno mi je jos jedno misljenje, jer nisam sigurna sta raditi. Imam cistu na jajniku velicine 12 cm, nisam sigurna koja je cista u pitanju, jer sam dobila razlicite odgovore. Treba da je operisem uskoro, ali nisam sigurna koji tip operacije, pa me zanima koja operacija je u ovom slucaju bolja laparoskopija ili laparotomija. Imam 27 godina, nemam dece, ali planiram uskoro, ukoliko sve prodje u redu. Hvala vam unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 10. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Cista koja je velicina 12cm treba operisati, vas lekar koji ce vas operisati ce odluciti koji nacin pristopacniji laparascopia ili laparatomia.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #123257

    • Ja sam uradila pripremu za operaciju, i trebalo je da mi zakazu operaciju, ali nema konca trenutno, pa to cekam. A lekar koji bi me operisao me tada pitao jel to moze laparoskopijom, ali nije me pregledao ni obicno ni ultrazvukom, niti je pogledao nalaze. Ja nisam znala sta da mu odgovorim, osim da je cista velika 12 cm. On je rekao u redu, i to je bilo to. Zato sma postavila ovo pitanje