Postovani, rodjena sam sa dvorogom matericom iliti uterus bicornis i jednim bubregom. To mi je otkriveno tek sa 23 godine na jednom ultrazvucnom pregledu, pre koga sam takodje imala takve vrste pregleda a ginekolozi to nisu uocili. Naizad sam morala na mri i potvrdjena je ta dijagnoza. Menstruaciju imam od svoje 13 godine i oduvek mi je znatno bolna, s`tim sto mi je pre trudnoce trajala krace i bolelo me je samo prvog i drugog dana menstruacije, a posle trudnoce je obilnija i boli me svih 5 do 7 dana. Rodila sam pre 7 ipo godina, sa svojih skoro 25. Trebalo mi je godinu dana da zatrudnim ali je onda sve bilo o. K. I 2 ipo nedelje pre termina sam rodila na carski rez. E, sad, 4. Septembra 2013 sam dobila menstr. Posle koje sam dozivela ogorman stres da bi sledecu menstr. Dobila tek 21. Novembra 2013. Nije bilo nesto preobilno i trajalo je samo nekih 4, 5 dana. 5. 12. 2013 odlazim kod ginekologa jer vec treci dan imam cudan osecaj u tom predelu gde je ta druga materica, kao lagana bol i naduvan stomak. On ultrazvukom ustanovljava zgrusanu krv tj. Zaostalu od menstr. Koja nije izasla napolje. Pokusava da mi rastegne kanal tako na zivo, ali kako je to bolelo pusta me kuci zu tablete cytotec. Posle tog njegovog zahvata krvarila sam ceo taj dan kao da imam menst. Onda sam uvece stavila dve tablete u vaginu, a od sutradan pila 3 dnevno. Prvo se nista nije desavalo, a onda je izaslo nesto tamno i zatim samo jos pomalo braon. Danas sam bila opet na pregledu i ustanovio je da jeste izaslo malo ali da jos uvek ima unutra krvi, kao da je kanal zacepljen. On mi predlaze operaciju - kiretaza plus da mi ugradi neku cevcicu do tedruge materice kako bi krv imala kuda da protice. Moguce je ali da je kanal zacepljen recimo zbog bakterija? Jer kako to da prvi put posle 19 godina od kad imam menstr. Osecam i imam to sto imam mimo menstr. ? Ako su bakterije uzrok, zar se ne trebaju one leciti?

    Odgovoreno: 09. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Pazljivo sam procitao sta ste napisali, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da lui imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com