Postovani, imam vodene ciste na jajnicima, ginekolog mi je rekao da su urodjene. Samim tim, imam i veoma neredovne menstruacije. Poslednji put ciklus mi je kasnio 20-tak dana, i sa pojavom iste, umesto uobicajenog krvarenja meni se pojavila neka crna tecnost, koja traje 3 dana. Ne znam da li je do kasnjenja ciklusa, ili cista, ali normalno krvarenje mi ne dolazi. Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) da bis ste dobili adekvatnu terapiju.