Postovani, od porodjaja (maj. 2012) imam problem sa hormonima i kilazom, kao i neredovnim ciklusima. Otprilike imam cikluse na cetrdesetak dana (nikada nisam imala redovne cikluse, ni obimne, ali jako bolne) , medjutim posle porodjaja jedno vreme je bilo kao i ranije, a onda predzadnji ciklus je bio 23. Maja. Pa 27. Oktobra, od tada nista. Imam mucnine povremeno i jake glavobolje. Pijem tivotal, pola tablete. Interesuje me vase misljenje i savet. Prilazem vam poslednje rezultate. Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i (prolactin, testosteron, t3, t4, tsh samo 14 dan ciklusa) takodje da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #123189

    • Proverila sam i to, jajnici su u redu. Hormone sam proveravala i parametri su sledeci: avgust: utsh 2. 9 mu/l ft4 6. 9 pmol/l prog. 1. 0 ng/ml septembar: utsh 0. 4 mu/l ft4 13. 9 pmol/l lh 7. 8 u/l fsh 3. 9 u/l estradiol 45. 9 pg/ml decembar: ft4 16. 1 pmol/l 10. 6-25. 8 tsh 3. 60 miu/l 0. 30-6. 20 ft3 4. 15 pmol/l 2. 14*6. 43