Postovani, zamolila bih vas za savet i pomoc da na najbolji nacin resim moj problem. Saznala sam 2009 da imam ranicu na grlicu materice od tad idem na redovne ginekoloske preglede, kolposkopiju i papa testove, 2 puta mi je radjena biopsija i rezultati su uvek bili uredu. Svaki put bi mi napomenuli da se ranica siri, prosle godina mi je papa bio 3 grupa nikakvu terapiju nisam dobila rekli su mi da je sve uredu i da dojem za 6 meseci na redovnu kontrolu. Od prosle godine imam i miom ili cistu na desnom jajniku (nisu sigurni tacno doktori) . Proslog meseca sam opet bila na kontrolu doktorka kaze da imam jaku upalu da kontaktno krvarim, dala mi je terapiju antibiotikom i jodirane vaginalete. Na kontroli posle terapije kaze da se upala jako malo povukla 2 puta mi je uzimala bris i oba puta je bris bio sterilan, savetovala mi ja da dojem privatno kod nje i da mi to laserski zapeku posto ja nisam u finansijskoj mogucnosti ponovo sam dobila vaginalete i antibiotike drugacije od proslog puta. Potrazila sam savet drugog ginekologa, on kaze da po tim nalazima nemam upalu i da ne idem da mi sprze ranicu. Molim vas da mi razjasnite ovu dilemu i kazete sta je najbolje da uradim??? Ja nemam vise poverenja u nase lekare jer svi su toliko drcni da nesmemo ni da pitamo za savet i misljenje vise njih.

    Odgovoreno: 08. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajno ne izlecene upale grlica materice (cervicitis & colpitis) i zbog toga ta ranica se razvila u ranicu sa kontaktnim krvarenjem. Inace razlicite su prakse u nacinu lecenja te upale, moje misljenje da treba leciti uzrok a zatim spaljivanje ranice (da li laserom, radiotalasima, crio. . .) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com