Imam e coli, lecila sam je, ali predpostavljam da mi se povratila. Imala sam nezasticene seksualne odnose i postoji mogucnost da sam trudna. Zanima me da li postoji mogucnost da sam zarazila svog partnera? I sta ako sam trudna, naravno oboje zelimo tu trudnocu. Sta uciniti? Nadam se da nije opasno po fetus. Bas sam uplasena

    Odgovoreno: 06. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim btisevima da biste dobili adekvatnu terapiju. Ovisno o broju bakterija u uzorku, dakle radi li se o značajnoj infekciji, odnosno broju bakterija, potrebno je prema antibiogramu u trudnoći liječiti e. Coli.

      lijekovi koji se primijenjuju su antibiotici cefalosporini 2 i 3 generacije koji ne štete plodu.