Zdravo. . Prekjuce sam otisla kod ginekolaga, zbog bola levog jajnika. . I cisto na pregled radi sebe. . Saznala sam da imam policisticne ciste na levom i na desnom jajniku. . Na desnom imam male te vodene plihove, a na levom povece pa me zbog toga boleo levi jajnik. . Zbog tih ciciti imam kasnjenje mestruacije po par dana. Doktorka tokom stiskanja jajnika radi provere me je bas zabolelo. . Radila sam papa test prvi put u svom zivotu i kako mi je to uzimala rekla mi je da cak imam i malu ranicu na materici. . Moram da pijem kotracepcijski lek, i da stavljam vaginalete za sekret. . Rezultat od papa testa dobijam tek za dve nedelje, ali ja se mnogo plasim. . Zavisi kakvi su mi rezultati pa mi je receno da treba u januaru da mi urade zaledjivanje rane. Brinu me te ciste jel to strasno, jel moze da se pogorsa stanje? Brinem i za trudnocu ocu li uopste moci da budem trudna zbog tih cisti? Jel te cicte mogu da se povuku same od sebe ili pomocu nekih lekova? A sto se tice rane na materici receno mi je da je mala ako se to zaledi jel moze da bude nekih posledica ili da se kasnije to opet povrati? Samo da znate zasto brinem, imam samo 18godina i tek je zivot predamnom. . A mnogo ima koje kakvih bolesti. . Hvala i nadam se da ce te mi iskreno i ubrzo odgovoriti: )

    Odgovoreno: 06. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Cistine /policisticne jajnici su posledica hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja cisti, sto se tice ranica na grlicu materice ona je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com