Već sam vam se letos javljala zbog policističnih jajnika i "ranice na grliću materice", i još jednom bi se zahvalila vašim agilnim lekarima. Sad se moje "opšte stanje" dodatno pogoršalo jer po rečima ginekologa "izgleda da imam upalu grlića materice koja se mora lečiti". Posle skoro mesec i po dana uspela sam da zakažem pregled, bilo je dogovoreno da dr uzme briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu (mislim još nešto, ali nisam sigurna) . Bila sam na pregledu, dr je jedva uspela da uzme bris, pošto je sve bilo izuzetno bolno. Inače već skoro 2 meseca često mokrim, imam osećaj da mi je donji stomak otečen, imala sam problema s gljivičnom infekcijom desnog stopala (za koju mislim da nije sasvim izlečena) kao i ekcemom na dlanovima. Imunitet mi je jako oslabio i sad se svašta niže, a pod stalnim sam stresom, sama sebi zvučim kao hipohonder. Čitala sam vaš članak o kandidi, ispada da bi vrlo lako i to moglo da bude u pitanju. Ono što me interesuje je koje preglede da zahtevam, ne samo od ginekologa, nego uopšte. Vaš lekar mi je, sasvim logično, ukazao da bi bilo dobro da uradim kolposkopiju (zbog prethodnih dijagnoza) , a moja dr to nijednom nije spomenula! Nikada me nije ni pitala da li sam je radila, iako je to jedan od "obaveznih" preventivnih pregleda. Inače sam i epileptičar. Verujte, jako je teško doći do lekara koji hoće da sasluša kakve tegobe imamo, većina ljudi pokušava da se unapred informiše, najčešće preko interneta, pa onda da kukamo i molimo čak i za preventivne preglede na koje su lekari opšte prakse dužni da nas upute. Unapred hvala. + rezultate briseva dobijam tek u ponedeljak (nadam se) , ali sam jako nestrpljiva, zabrinuta i ogorčena.

    Odgovoreno: 06. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Letos sam vam rekao da je ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne ne izelecene upale grlica mateerice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sto pre.