Poštovani, imam 25god. Dva meseca pokušavam da zatrudnim. . Ali bezuspešno. Ciklusi su mi redovni na 28, 29dana. Imala sam pre par meseci cistu na levom jajniku. Ali se sanirala uz pomoć injekcija. Rečeno mi je da imam zavaljent matericu i već nekoliko god prisutnu slobodnu tdčnost u douglasu. Par puta je nije bilo. Dok je prisutna stomak je uvećan i kao da oteknem. A niko mi nije rekao zašto dolazi do povećanja td tečnosti. Zanima me šta je uzrok? I da li ta tečnost i položaj materice utiču na plodnost? Inače nalaz hormona i krvi je uredu. Samo alfa amilaza konstantno povećana. Isla sam i na eho abdomena i sve je ok. Hvala unapred, srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 06. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) i uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .