Postovani, pre 5 meseci mi je utvrdjena dijagnoza colpitis moniliasis. Ecotopio pvu in sanationem. Mozaik. Deg. Cystica ov. Bil. Terapija je bila omicral kapsule2x1 tri dana, lomexin vag. 2 na drugo vece polyginas vag xii a uporedo lomexin kapsule 1x1 tokom 6 nedelja. Posle 2-3 meseca pojacao mi se sekret koji je gust bele boje, koza i sluzokoza su iritirane i neprijatnog mirisa, pecenje pri mokrenju i kad dobijem osecam peckanje na samom ulazu u vaginu. Molim vas recite mi sta bi mogao da bude uzrok svemu, i da li postoje analize koje bih mogla da obavim u laboratoriji pre odlaska kog ginekologa. Hvala unapred, srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 04. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis et colpitis) , razlicite su prakse u nacinu lecenja, uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, takodje cisticni su vam jajnici, proverite hormonski status.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com