Postovani, znamd a pitanje nije iz vase oblasti ali vidim da vi dajete konkretne i jasne odgovore pa mi molim vas recite. Ima problem sa stitnom zlezdom, dijagnoza je: struma diffusa et nodosa; trhyreoditis chr imun. Uzv: pise da je zlezda grublje gradje sa hipoehogenim promenama mikro levo i desno do 7mm. Molim vas kakve su ovo promene, mnogo sam uplasena, je li ovo nesto opasno? Nisam dobila terapiju, samo selen. Hvala

    Odgovoreno: 04. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, vas nalaz ukazuje da je vasa stitna zlezda ravnomerno uvećana (struma diffusa) i postoji čvora (nodos) . Reč struma je latinskog porekla i znači progutana žlezda. Thyreoditis chr imun. Je autoimuni bolest kada dodji do pada imuni sistem, za ostalo posavetujete se sa endokrinologom.