Imam 25god. Već dva meseca pokušavam da zatrudnim. Ciklusi su mi redovni i na 28, 29dana. Imam zavaljenu matericu i skoro na svakom ultrazvu se vidi slobodna tečnost u douglasu. Zanima me da li to predstavlja problem da zatrudnim. I usled čega dolazi do povećane količine te tečnosti hvala unapred srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 04. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Slobodna tečnost u douglasu može biti sadržaj folikula u sredini ciklusa (normalan nalaz) , sadržaj ciste koja je pukla, zapaljenjska tečnost, gnoj, krv, zato vam savetujem da proverite hormonski status i uz pregled oko 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, uradite colposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpiotis) , takodje vam savetujem, da uradite ks, urin, sedimintacija.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com