Poštovani doktore, molim vas za mišljenje! 12. 4. Doktorica mi je ustanovila da imam cistu na lijevom jajniku, te mi je pripisala tablete duphastom. Odredila mi je terapiju ovakvu, na dan kada dobijem menstruaciju morala sam odbrojati 12 dana i početi piti tablete (ujutro i navečer) 10 dana i onda sam za dva dana dobila menstruaciju. Tako sam pila 3 mj. Otišla na pregled i sve se ocistilo i bilo uredu. Nakon toga sam imala neredovite menstruacije te sam ponovno otišla na pregled i doktorica je rekla da se nije do kraja ocistilo. Zadnju menstruaciju sam imala od 28. 10. Do 1. 12. Dala mi je ovu terapiju, od 14. 11. Sam navečer popila jednu tabletu duphaston i rekla je tako piti do 25. 11. Znaci 12 dana ujutro i navečer, te da ce mi menstruacija stati kroz 3-4 dana. Kada prestanem piti 25. 11. Da ce doci kroz 2 dana i onda da cu imati 7 dana i odma kada zavrsi da dodem na pregled. Meni se menstruacija smanjila ali ne i skroz stala. Nakon što sam popila sve tablete 25. 11 odmah 26. 11 sam dobila jače krvarenje i trajalo je do nedjelje. Otisla sam u utorak na pregled i sve je za sada ocisceno. Doktorica je rekla da ce mi ponovno pripisati duphaston kako bi mi time regulirala ciklus. Opet mi je dala istu terapiju, od dana kada dobijem menstruaciju izbrojim 12 dana i pijem 10 dana ujutro i navečer te ce za 2 dana doci menstruacija. Ali to nije ciklus od 28 dana kako bi trebalo biti. Zato sam ja ovo napisala jednom liječniku na forumu i on je rekao da smo se doktorica i ja krivo sporazumjele da pijem duphaston od 16 do 25 dana ciklusa. Ja sam sada zbunjena i ne znam što da radim molim vas za mišljenje!!! Hvala! I ako mi mozete napisati od kojeg datuma da krenem piti i do kada bila bih jako zahvalna! Lijep pozdrav!: )

    Odgovoreno: 04. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo dobra vam terapija, samo su razlicite prakse u nacinu primena terapija i nijedna nije skodljiva, inace kada su ciste velike onda duphaston moze da se pije od prvog dana ciklusa ili petog dana ciklusa do 25 dan ciklusa, inace prema nalazu i procena lekara moze da se skratiti ciklus ispod 28 dana, zatim kad se stabilizuje nalaz onda moze duphaston da se prima od 14- 25 dan ciklusa (moze i od 16-25 dan ciklusa kasnije) . Savetujem vam da se predzavate uputstvo vaseg lekara.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #123048